Skip to content Skip to footer
14lipiec
Droga w gminie Suối Giàng, prowincja Yên Bái

Poznaj Suối Giàng


Suối Giàng to gmina położona na wysokości 1300 – 1400 m.n.p.m. w górskiej prowincji Yên Bái. Świeże powietrze, zielone lasy i gleba bogata w minerały są naturalnym środowiskiem najstarszych antycznych drzew herbacianych w Wietnamie.


Wszystkie miejsca odwiedzamy osobiście

Ze względu na trudny do niej dostęp, gmina Suối Giàng, pomimo malowniczego krajobrazu, nie stała się miejscem turystycznym. Produkcja herbaty nie została skomercjalizowana, dzięki czemu możemy cieszyć się smakiem tamtejszych naturalnych herbat antycznych.


Degustacja herbaty u plantatora, gmina Suối Giàng, prowincja Yên Bái

Herbaty ze Suối Giàng wyróżniają się przede wszystkim nadzwyczaj aromatycznym smakiem i zdrowotnym działaniem. Są one bogate w składniki mineralne – pobrane poprzez głęboko rozwinięty system korzeniowy. Każdy listek herbaty został zebrany ręcznie przez kobiety zamieszkujące ten herbaciany region. Wysoko w mglistych górach sprawnie poruszają się jedynie rdzenni mieszkańcy Suối Giàng. W ręcznie uplecionych koszykach noszą na plecach starannie wyselekcjonowane liście drzew antycznych.


Plantacja herbaty, gmina Suối Giàng, prowincja Yên BáiNasza selekcja herbat ze Suối Giàng


Krajobraz prowincji Yên Bái

 

W skład herbaty Trà Trắng Tuyết San Suối Giàng wchodzą tylko wiosenne pąki, które są zbierane ręcznie przez lokalną ludność dystryktu Văn Chấn w prowincji Suối Giàng z trzystuletnich drzew herbacianych rosnących na górskich zboczach na wysokości 1300 – 1800m.n.p.m. Szacuje się, że drzewa herbaciane występowały na tym obszarze już 3-4 tysiące lat temu. Ze względu na bardzo krótki okres zbiorów zalicza się ją do najbardziej unikatowych i pożądanych herbat na świecie.

Biała herbata Trà Trắng Tuyết San Suối Giàng zawiera dużą ilość przeciwutleniaczy, które hamują proces starzenia się skóry, zmniejszają ryzyko chorób serca, zwalczają komórki rakowe i zapobiegają tworzenie się nowotworów, zmniejszają ryzyko insulinooporności, a także mogą zwalczyć osteoporozę, zmniejszają ryzyko choroby Parkinson i Alzheimer oraz poprawiają pamięć.

 

 

Dzięki rozbudowanemu systemowi korzeniowemu rozwijającemu się w głąb gleby przez ostatnie trzysta lat, herbata Trà Tuyết Sao Suốt – Suối Giàng niezwykle bogata jest w minerały i wartości odżywcze, które nie tylko wzmacniają i nawadniają ciało, ale także neutralizują wolne rodniki, co spowalniają proces starzenia się, reguluje cholesterol, wspomaga organizm w trawieniu, oraz oczyszcza jamę ustną pozytywnie wpływając na stan zębów, dziąseł i języka.

Tę odmianę zielonej herbaty charakteryzuje wyrazista, lecz łagodna nuta torfowa połączona ze smakiem świeżej zielonej herbaty

 

W skład herbaty Trà Đen Suối Giàng wchodzą tylko pąki i małe liście trzystuletnich drzew herbacianych, które są zbierane ręcznie przez lokalną ludność dystryktu Văn Chấn w prowincji Suối Giàng. Szacuje się, że drzewa herbaciane występowały na tym obszarze już 3-4 tysiące lat temu. Środowisko naturalne i rzemieślnicze metody produkcji tworzą czarną herbatę o wyjątkowym, delikatnym smaku.

Czarna herbata Trà Đen Suối Giàng zawiera wiele antyoksydantów, które hamują i pomagają zwalczyć stany zapalne, zapobiegają osteoporozie i wzmacniają kości. Związki zawarte w niej spowalniają procesy starzenia się w organizmie, a ponadto sprzyjają spalaniu tkanki tłuszczowej.

Ten napar herbaciany posiada łagodny oraz słodki smak wzbogacony nutą karmelu i leśnego miodu.
Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie znajdziesz rzadko spotykane odmiany herbat nieskażone pestycydami

zostaw komentarz