Skip to content Skip to footer
31grudzień

Noworoczny detoks

         Po świątecznym biesiadowaniu czujecie się ociężali i zmęczeni? A tu jeszcze Sylwester za rogiem! Nasze wątroby i jelita domagają się wsparcia! Jak wrócić na właściwe tory po okresie świętowania?

 

         Wielu ludzi twierdzi, że po przepychu dla równowagi powinno wprowadzić się w życiu niedosyt. Celują z noworocznymi postanowieniami w postaci diet-głodówek i morderczych treningów. Tymczasem trafiają w błędne koło, bo znów czują się zmęczeni, opuchnięci i pozbawieni sił witalnych. 

  

 

 

          Jaki sposób będzie lepszym rozwiązaniem? Nasze ciała nie akceptują nagłych zmian i huśtawek odżywczych. Nagła zmiana pożywienia, obcięcie dużej ilości kalorii czy intensywne treningi, do których nie jesteśmy przystosowani, nie pomogą naszemu organizmowi. Takie gwałtowne zmiany sprawią jedynie, że nasz kortyzol, czyli hormon stresu wybije wysoko w górę, a nasze ciało zacznie puchnąć i magazynować wodę. Nie wspominając o tragicznym samopoczuciu i załamaniach nerwowych. Właściwie to przypomina to bardziej karanie siebie za czas rozpusty. Często to my sami jesteśmy dla siebie najbardziej wymagającymi szefami. 

  

Zrzut ekranu 2023-09-5 o 09.59.43

 

 

          Co najbardziej lubi nasz organizm? Rutynę, unikanie gwałtownych zmian i stresu, dietę bogatą w składniki odżywcze i błonnik oraz regularny ruch. Jeśli chcemy zmienić coś w naszym życiu wraz z rozpoczęciem nowego roku, to wprowadźmy drobną, ale systematyczną pomoc dla naszego ciała. Jeśli od pierwszego stycznia w miejsce dotychczasowych fast foodów wprowadzimy gigantyczne michy samych warzyw i strączków, to jedyne, co osiągniemy, to gazy, biegunka i bóle brzucha. Jeśli do tej pory spędzaliśmy na kanapie większość wieczorów, to z dnia na dzień nie uda nam się przebiec 5 km. Prędzej zrezygnujemy po kilku treningach i wrócimy do starych nawyków. 

 

Zrzut ekranu 2023-09-5 o 10.01.48

 

 

          To co pomoże nam najlepiej to wzbogacenie naszego życia drobnymi zmianami oraz regularność. Najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie systematycznej aktywności, która będzie sprawiała nam przyjemność, ograniczenie ubogich w składniki odżywcze potraw oraz filtrowanie naszego ciała ogromnymi ilościami herbaty. Herbata stymuluje wątrobę w wydzielaniu enzymów trawiennych oraz filtruje nasze ciało. Każda herbata wyróżnia się innymi właściwościami zdrowotnymi. 

   

   

  

          Wietnam odznacza się długą kulturą picia herbaty z karczocha. Powszechne jest stosowanie jej w medycynie ludowej.

          Herbata z karczocha szczególnie sprawdza się w przypadku przeciążenia naszego organizmu nieodpowiednią dietą. Z powodzeniem wspiera oczyszczanie się wątroby oraz obniża ilość cholesterolu we krwi. Karczoch zwiększa ilość i szybkość wydzielania żółci. Wspomaga proces odchudzania oraz pozbycia się zbędnej wody gromadzącej się w organizmie, co niweluje uczucie obrzmienia i puchnięcia. Karczoch wspiera ciało w walce z chorobami nerek i uremii. Bogaty jest w minerały, antyoksydanty i witaminy. Poprawia odporność oraz pomaga niwelować napady lękowe i stres. Ta herbata to świetny wybór dla osób, które potrzebują oczyścić swoje ciało od wewnątrz oraz ukoić nerwy.

 

 

   

     

          Herbata Trà Tấm Nhài składa się ze specjalnie wyselekcjonowanych pąków herbaty zielonej z regionu Thái Nguyên będącą wśród Wietnamczyków najsłynniejszym herbacianym regionem, oraz rozdrobnionych kwiatów jaśminu.

          Trà Tấm Nhài usprawnia pracę układu krwionośnego, wspomaga redukcję „złego” cholesterolu, pozytywnie wpływa na skórę, a okłady z niej łagodzą oparzenia i zapalenia spojówek. Ponadto koi nerwy, łagodzi stres i bóle głowy.

  

 

  

   

         Bogata w enzymy i taniny wspomaga proces odchudzania. Reguluje pracę jelit, wspomaga układ pokarmowy oraz procesy trawienia. Zawarte w niej polifenole zmniejszają ryzyko chorób nowotworowych, łagodzą stany zapalne. Herbata ta ponadto pozytywnie wpływa na pamięć i koncentracje. Zawiera kofeinę, która pobudza nasze ciało. Od wieków uznawana jest także jako skuteczne lekarstwo na kaca.

  

 

   

   

          Herbata Trà Tấm Sen składa się ze specjalnie wyselekcjonowanych pąków herbaty zielonej z regionu Thái Nguyên będącą wśród Wietnamczyków najsłynniejszym herbacianym regionem, oraz rozdrobnionych kwiatów lotosu.

          Posiada działanie uspakajające, łagodzi poziom stresu i napięcia nerwowego. Pozytywnie wpływa na koncentrację i sprzyja regeneracji intelektualnej.

  

 

 

   

         Herbata Trà Búp Thái Nguyên smakuje każdemu. Uniwersalny smak sprawił, że właśnie dzięki niemu zasłużyła na miano herbaty codziennej wśród Wietnamczyków. Pochodzi z krainy herbacianej Tân Cương w prowincji Thái Nguyên, która w wielu kręgach uchodzi za źródło najlepszej herbaty zielonej.

         Bogata w witaminy, minerały, antyoksydanty i polifenole herbata Trà Búp Thái Nguyên pomaga oczyścić organizm z toksyn oraz poprawia pracę wątroby. Ponadto przyśpiesza przemianę materii i hamuje nadmierny apetyt, co sprzyja procesowi odchudzania.

 

zostaw komentarz