Skip to content Skip to footer
22wrzesień

Kwiat pomelo – unikatowy smak i dostępność

 

Pomelo to największy owoc cytrusowy. Herbata z pąków kwiatów pomelo smakuje dokładnie tak, jak sam owoc. To wytrawny napar o kwiatowo – cierpkim smaku. Przypomina cierpkością grejpfrut, który następnie ustępuje słodyczy, a na końcu otula kwiatowym zapachem. Te skrajnie różne od siebie smaki zapewnią rzadkie herbaciane doznanie. Herbata z kwiatów Pomelo to wyjątkowy napar dla koneserów herbaty.

 

 

Pąki kwiatów Pomelo zbiera się późną wiosną. Natomiast owoc Pomelo dopiero na początku roku. Właśnie wtedy w Wietnamie przypada najważniejsze święto w roku. Ten Nguyen Dan to Święto rozpoczęcia Nowego Roku Księżycowego. Na ołtarzyku przodków nie może zabraknąć właśnie owoce Pomelo. Wietnamczycy często wspominają o tym, jak zapach Pomelo kojarzy im się z tym okresem w roku. Poczytaj więcej o świętach Nowego Roku Księżycowego w tym artykule -> link.

 

 

Codzienne picie filiżanki herbaty z kwiatów pomelo nie tylko pomaga odświeżyć ducha, ale także korzystnie wpływa na skórę. Herbata z kwiatów pomelo ma działanie zapobiegające starzeniu, skutecznie zapobiegając zmarszczkom, przynosząc poczucie relaksu dla ducha.

Dzięki temu że napar zawiera przeciwutleniacz, który zapobiega replikacji komórek nowotworowym picie 2 filiżanek herbaty dziennie pomoże Ci zapobiec nowotworowi. Ta herbata wspomaga skuteczną profilaktykę nowotworów, a w połączeniu z regularnymi codziennymi ćwiczeniami zapewni Ci dobre zdrowie.

 

 

Herbata z kwiatów pomelo pobudza metabolizm w organizmie, co pomaga w odchudzaniu. Substancje zawarte w herbacie zwiększają utlenianie tłuszczów, przekształcając żywność w energię bez gromadzenia nadmiaru tłuszczu. Poza tym herbata kwiatowa pomelo zawiera katechiny, które pomagają szybko i skutecznie spalić nadmiar tłuszczu. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do picia herbaty, poczujesz gorycz, możesz ćwiczyć jej picie stopniowo, aby skutecznie wspomóc proces odchudzania.

Ten napar reguluje poziom glukozy we krwi. Dlatego pij herbatę codziennie, aby skutecznie zapobiegać cukrzycy. Picie herbaty pomaga utrzymać nawodnienie organizmu. Woda jest niezbędna do wszystkich procesów organizmu, regulując poziom cukru we krwi.

 

 

Pomelo to owoc głęboko zakorzeniony w kulturze Wietnamu. W Polsce nie jest on popularny, dlatego warto cieszyć się smakiem naparu z suszonych kwiatów tego wyjątkowego cytrusa cały rok. Sprawdź w naszym sklepie i spróbuj czegoś nowego! Link do sklepu.

 

zostaw komentarz