Skip to content Skip to footer
23listopad

Motyli groszek-niebieski napar o niebywałej sile

 

Piliście kiedyś niebieską herbatę? To niebieski napar stosowany m.in. w koncepcji zdrowia i terapii ajurwedyńskiej. Klitoria ternateńska to roślina uprawiana głównie w Azji. Przypomina wyglądem naszego polskiego fiołka, jednak jest to zupełnie inna roślina, z której powstały napar wspaniale działa na nasze ciało i umysł. 

 

 

Zaskakujący kolor naparu to jedynie jedna z wielu zalet tej herbaty. Powszechnie stosowana w ziołolecznictwie Azji Południowo-wschodniej jest remedium na wiele dolegliwości.  

 

 

Do najcenniejszych właściwości tego naparu jest oddziaływanie na samopoczucie oraz poprawa poziomu koncentracji. Ta herbata wprawia w pozytywny nastrój oraz dodaje energii. Warto sięgnąć po nią w chwilach przemęczenia i stresu. Koi nerwy i wspiera układ nerwowy w naszym ciele. 

 

 

Napar z motylego groszku zmniejsza obrzęki w ciele oraz poprawia krążenie krwi. Nic dziwnego więc w tym, że stosowany był w medycynie tradycyjnej jako okład na ugryzienia węży i skorpionów. Świetnie sprawdzi się również w przypadku infekcji. Posiada działanie bakteriobójcze, przeciwpasożytnicze przeciwgrzybiczne oraz przeciwzapalne. Przyśpiesza gojenie się ran. 

 

 

Jeśli jesteś studentem lub pracujesz intensywnie umysłowo, to herbata z motylego groszku doskonale usprawni pracę Twojego mózgu. Poprawia ona zdolność uczenia się oraz zapamiętywania. 

Badania wykazały również działanie regenerujące wątrobę, szczególnie w przypadku nadużywaniu leków przeciwbólowych takich jak paracetamol. 

 

 

Motyli groszek to wspaniały napar dla zdrowia naszego ciała oraz umysłu. Jego kolor wprawia w zachwyt. Jeśli nigdy jeszcze nie próbowaliście niebieskiej herbaty, to najwyższy czas skorzystać z jej leczniczych właściwości. Sprawdź w naszym sklepie! 

zostaw komentarz