Skip to content Skip to footer
8sierpień
Degustacja herbaty u plantatora, gmina Suối Giàng, prowincja Yên Bái

Poznaj kulturę picia herbaty w Wietnamie!Jak często Wietnamczycy piją herbatę?


 W Wietnamie herbata jest dosłownie wszędzie. Napijemy się jej zarówno w drogiej kawiarni, jak i przy tanim stoisku z zupą. Zestaw do parzenia herbaty stanowi obowiązkowe wyposażenie wietnamskiego mieszkania. Wypada poczęstować herbatą każdą osobę, która zawita w nasze progi. Po każdym posiłku serwuje się herbatę wraz ze słodyczami takimi jak suszone owoce i ciastka z mąki ryżowej.

 

Trà đá – czyli sposób na upalne dni!

 

IMG_20210808_130656

 

Leniwe popołudnia najlepiej spędzić w cieniu ze szklanką herbaty z lodem. Nic tak nie przywraca równowagi w naszym ciele w upalne dni jak Trà đá! Kiedy doskwiera nam upał tracimy ważne minerały. Herbata świetnie nawadnia nasze ciało. W wersji z lodem i limonką dostępna jest w każdym stoisku i knajpce. Wietnamczycy najchętniej używają do tego chłodzącego napoju herbaty zielone z Thai Nguyen ze względu na jej uniwersalny smak i wysoką jakość.

 

Zestaw do parzenia herbaty - to wcale nie taka czarna magia!

IMG_20210719_174457

Jeśli nie jesteś jeszcze posiadaczem ceramicznego lub porcelanowego zestawu do parzenia herbaty, to warto zastanowić się szczególnie nad wersjami z tacą lub stołem. Pełnią one nie tylko funkcje dekoracyjne, ale przede wszystkim praktyczne. Wiele wysokiej jakości herbat należy zahartować przed właściwym parzeniem. W praktyce wystarczy przelać ją wrzątkiem i wylać z dzbanka wprost na stół do herbaty. Herbata spłynie do tacki znajdującej pod spodem.

zostaw komentarz