Skip to content Skip to footer
6grudzień

Bezsenność

Nieprzespana noc to problem ogromnej ilości Polaków. Szacuje się, że aż 50% społeczeństwa nie budzi się wypoczętym. To prawdziwa epidemia, o której niewiele się mówi. Od bezsenności tylko o krok od depresji, zaburzeń lękowych oraz migren. 

 

Zrzut ekranu 2023-09-5 o 10.10.06

 

 

Najczęstszym nawykiem jest sięganie przez Polaka po tabletki nasenne. Przychodzi jednak czas, kiedy to rozwiązanie dłużej nie pomaga. Co gorsze – proces odstawienia tabletek nasennych jest niezwykle trudny. Sen bez tabletek rzadko przychodzi lub jest płytki. Wszystko to związane jest z przewklekłym stresem oraz zaburzenim aktywności w ciągu dnia. Niejeden z nas spędza dzień pracując przy komputerze, a wieczory oglądając telewizję. Te bodźce w połączeniu ze stresem paraliżują nasz rytm dobowy. Jak sobie poradzić z tym problemem?

  

Zrzut ekranu 2023-09-5 o 10.06.39

 

    

Z pomocą przychodzi jak zwykle natura, od której usilnie staramy się na co dzień odseparować za pomocą farmakologii i technologii. Sięgnij po sprawdzone metody na problemy ze snem i niepokojem prosto z malowniczego Wietnamu, gdzie żyje się po prostu blisko natury. 

W jaki sposób ludność H’mong skutecznie radzi sobie z bezsennością? Po ciężkim dniu najłatwiej jest się rozluźnić przy pomocy Herbaty Smoczy Pazur. Jest to biała herbata, która została starannie wyselekcjonowana. Jej napar to zebrane ręcznie młode pędy Żółtej Kamelii rosnącej w paśmie górskim Tây Côn Lĩnh. Swoją nazwę zawdzięcza oryginalnemu wyglądowi. Już po jednej filiżance poczujemy się senni i zaśniemy, jeśli nie w łóżku, to już na kanapie. Dowiedz się więcej o tej wyjątkowej herbacie [TUTAJ]. 

 

Herbata Smoczy pazur

 

 

Nie tylko Wietnamczycy zamieszkujący odległe góry stosują naturalne sposoby radzenia sobie ze stresem i bezsennością. Narodowym symbolem Wietnamu jest kwiat lotosu. Napar zaparzony z tej pięknej rośliny ułatwia wprowadzenie w stan głębokiej relaksacji i relaksu. Trà Tấm Sen składa się ze specjalnie wyselekcjonowanych pąków herbaty zielonej z regionu Thái Nguyên będącą wśród Wietnamczyków najsłynniejszym herbacianym regionem, oraz lotosem. Jest to wersja zielonej herbaty, gdzie znajdziemy rozdrobnione już kwiaty lotosu. Lotos spożywany regularnie pozytywnie wpływa na koncentrację oraz sprzyja regeneracji umysłu. Napar zaparzony wieczorem zapewni wyraźnie odczuwalny stan rozluźnienia mięśni oraz oczyści umysł z natłoku myśli. Efekt po spożyciu tej herbaty jest natychmiastowy.

 

Herbata z Lotosem - Trà Tấm Sen

 

  

Ta sama herbata dostępna jest też w bardziej efektownej wersji. Zamarynowana w całym kwiecie lotosu. Zawartość kwiatu wystarczy nam na kilkanaście porcji herbaty, a jedną porcję można zaparzać nawet do 5 razy. [LINK]

 

Kwiat Lotosu - Trà ướp Bông Hoa Sen

 

  

Jeśli podłożem bezsenności jest wyłącznie stres, to właściwym rozwiązaniem będzie zaparzenie herbaty jaśminowej. Herbata Trà Tấm Nhài składa się ze specjalnie wyselekcjonowanych pąków herbaty zielonej z regionu Thái Nguyên oraz rozdrobnionych kwiatów jaśminu. Trà Tấm Nhài usprawnia pracę układu krwionośnego, wspomaga redukcję „złego” cholesterolu, pozytywnie wpływa na skórę, a okłady z niej łagodzą oparzenia i zapalenia spojówek. Ponadto koi nerwy, łagodzi stres i bóle głowy. Herbata z jaśminem dostępna jest w naszym sklepie w dwóch wersjach: w torebkach oraz sypana. [LINK]

 

Herbata z Jaśminem - Trà Tấm Nhài

 

 

Sięgnij po naturalne sposoby. Nie warto uzależniać się od leków i tkwić w błędnym kole nieprzespanych nocy. Rozluźnij się i zaparz dzbanek herbaty! 

 

zostaw komentarz