Skip to content Skip to footer
25sierpień

Medytacja i rozluźnienie

Po ciężkim dniu, gdy nasze ciało i umysł są przemęczone warto poratować się filiżanką gorącej herbaty. Jeśli nie potrafisz się rozluźnić i zasnąć po dniu pełnym stresu w naturze znajdziesz rozwiązanie swoich problemów.

W Wietnamie ogromną rolę odgrywa medycyna naturalna. Gdybyś poszedł do wietnamskiego lekarza, pierwszą drogą ratunku byłoby ziołolecznictwo i akupunktura. W przypadku drobnych dolegliwości warto się zastanowić dwa razy zanim połknie się pigułkę z apteki.

Lotos

Kwiat lotosu posiada działanie uspakajające. Od setek lat używa się go do wprowadzenie się w stan medytacji i głębokiego relaksu. Napar łagodzi poziom stresu i napięcia nerwowego. Pozytywnie wpływa na koncentrację i sprzyja regeneracji intelektualnej. Kwiat lotosu uznaje się za symbol Wietnamu. Wietnamczycy podziwiają Kwiat lotosu ze względu na to, że porasta błotniste, z pozoru niezachęcające wyglądem, jeziora. Jednak gdy rozkwitnie, oczom niedowiarkom ukazuje się przepiękny kwiat o leczniczych właściwościach. Kwiat lotosu jest przedmiotem wielu fascynujących przypowieści ludowych w Azji południowo-wschodniej. Wypij więc filiżankę tego magicznego naparu i rozkwitnij jak kwiat lotosu po głębokim wypoczynku.  

 

 

 

Najwyższej jakości zielona herbata pochodząca z regionu Thái Nguyên, będącą wśród Wietnamczyków najsłynniejszym herbacianym regionem, została „zamarynowana” w płatkach kwiatu lotosu świeżo zerwanych z mistycznego Hanojskiego jeziora Hồ Tây. Do zaparzenia najlepiej nadaje się zielona herbata znajdująca się w środku kwiatu. Zawartość kwiatu wystarczy nam na kilkanaście porcji herbaty, a jedną porcję można zaparzać nawet do 5 razy. Same płatki kwiatu nie każdemu przypadną do gustu ze względu na intensywnie gorzki smak. Oczywiście też nadają się do zaparzenia, jeśli zależy nam na wzmocnieniu efektu relaksu.

 

 

Herbata Trà Tấm Sen składa się ze specjalnie wyselekcjonowanych pąków herbaty zielonej z regionu Thái Nguyên będącą wśród Wietnamczyków najsłynniejszym herbacianym regionem, oraz lotosem. Jest to wersja zielonej herbaty, gdzie znajdziemy rozdrobnione już kwiaty lotosu. Pamiętajmy, żeby w tym wariancie nie moczyć herbaty zbyt długo ze względu na gorzki smak, który potęguje się z wraz z wydłużeniem czasu parzenia.

 

 

Jaśmin


 

Herbata Trà Tấm Nhài składa się ze specjalnie wyselekcjonowanych pąków herbaty zielonej z regionu Thái Nguyên oraz rozdrobnionych kwiatów jaśminu. Trà Tấm Nhài usprawnia pracę układu krwionośnego, wspomaga redukcję „złego” cholesterolu, pozytywnie wpływa na skórę, a okłady z niej łagodzą oparzenia i zapalenia spojówek. Ponadto koi nerwy, łagodzi stres i bóle głowy. Herbata z jaśminem dostępna jest w naszym sklepie w dwóch wersjach: w torebkach oraz sypana.

  

 

      


   

Wietnam odznacza się długą kulturą picia herbaty z karczocha. Powszechne jest stosowanie jej w medycynie ludowej.

Herbata z karczocha szczególnie sprawdza się w przypadku przeciążenia naszego organizmu nieodpowiednią dietą. Z powodzeniem wspiera oczyszczanie się wątroby oraz obniża ilość cholesterolu we krwi. Karczoch zwiększa ilość i szybkość wydzielania żółci. Wspomaga proces odchudzania oraz pozbycia się zbędnej wody gromadzącej się w organizmie, co niweluje uczucie obrzmienia i puchnięcia. Karczoch wspiera ciało w walce z chorobami nerek i uremii. Bogaty jest w minerały, antyoksydanty i witaminy. Poprawia odporność oraz pomaga niwelować napady lękowe i stres. Ta herbata to świetny wybór dla osób, które potrzebują oczyścić swoje ciało od wewnątrz oraz ukoić nerwy.


 

 


   

Herbata biała


  


 

W skład herbaty Trà Móng Rồng wchodzą tylko starannie wyselekcjonowane, zebrane ręcznie młode pędy Żółtej Kamelii rosnącej w paśmie górskim Tây Côn Lĩnh. Przez lokalną ludność została nazwana Smoczym Pazurem ze względu na swój nietypowy wygląd. Herbata ta jest niezwykle rzadko spotykana nawet w Wietnamie, dzięki czemu zalicza się do grona najbardziej ekskluzywnych herbat na świecie.

W Wietnamie uważana jest za skuteczny lek na bezsenność. Jedynie 3-5 gram wystarczy na 10 parzeń, ale już jedno parzenie zapewni Ci głęboki sen i w pełni przespaną noc.

Napar posiada aromat kwitnących kwiatów oraz słodki smak rozwijający się w głębi gardła.


 

 

 

   

Zaufaj naturze i zredukuj ilość swojego stresu z medycyną ludową z Wietnamu. Przekazywane z pokolenia na pokolenie mądrości dotyczące ziołolecznictwa w zadziwiającym tempie wzbudzają zaufanie w zachodniej kulturze. Naprzeciw lekomanii wychodzi wiedza na temat skuteczności właściwości zdrowotnych herbat, których działanie jest znacznie łagodniejsze i bezpieczniejsze dla naszego organizmu.

 

 

IMG_20210819_121056

zostaw komentarz