Skip to content Skip to footer
29lipiec
13 Letnia Herbata Czerwona Tabliczka

Dlaczego warto wybrać wietnamską herbatę czerwoną?

       

Mówi się, że z herbatami czerwonymi jest podobnie, jak z Szampanem – jedyny oryginalny pochodzi z Szampanii. Ponoć prawdziwa herbata pu ehr pochodzi z Chin z regionu Yunnan. Tymczasem w Wietnamie w prowincji Ha Giang panują identyczne terroir, czyli warunki, w których rosną herbaciane drzewa.

         Mało tego, ten region jest o wiele mniej skomercjalizowany w porównaniu do chińskiej prowincji. W Ha Giang nie używa się pestycydów, listki herbat zbierane są ręcznie, a następnie suszone na woku. Jeśli szukać właściwego miejsca dla wieloletniego leżakowania herbaty czerwonej, to to także będą piwnice wietnamskich domostw w Ha Giang.

        Ze względu na prowadzenie przez Wietnamczyków prostego życia blisko natury, to właśnie pochodzenie z Ha Giang zapewnia najbardziej oryginalny smak. Dzięki temu możliwe jest skosztowanie herbaty czerwonej identycznej, jaką można było kupić w Chinach kilkadziesiąt lat temu, przed rozwojem technologii w przemyśle herbacianych w Yunnan.

        Herbaty czerwone dostępne w naszym sklepie nie są sztucznie postarzane. Każda z nich leżakowała od 14 do 21 lat w rodzinnej piwnicy Wietnamczyków, których osobiście odwiedziliśmy.

        Wspólnie wspomagajmy rodzinne plantacje. Nie warto faworyzować komercyjnych producentów, jeśli zależy nam na tradycyjnym smaku oraz uprawie bez użycia pestycydów oraz maszyn.

   

14 i 21 Letnia Herbata Czerwona jest autentyczną herbatą czerwoną wytworzoną naturalną metodą stosowaną w chińskim regionie Pu erh. Herbata leżakuje od października 2007 roku i nie zostały zastosowane wobec niej żadne metody przyśpieszające ten proces. Każde opakowanie oznaczone jest datą zbioru herbaty, dzięki czemu mamy pewność co do jej pochodzenia i wieku.

 

         

  Bogata w enzymy i taniny wspomaga proces odchudzania. Reguluje pracę jelit, wspomaga układ pokarmowy oraz procesy trawienia. Zawarte w niej polifenole zmniejszają ryzyko chorób nowotworowych, łagodzą stany zapalne. Herbata ta ponadto pozytywnie wpływa na pamięć i koncentracje. Zawiera kofeinę, która pobudza nasze ciało. Od wieków uznawana jest także jako skuteczne lekarstwo na kaca.

            Nasza herbata czerwona dostępna jest w postaci sprasowanych tabliczek, talerzy, torebkach oraz na wagę.

            Napar posiada oryginalny i niepowtarzalny torfowy aromat, nie pozwala na pozostanie obojętnym wobec jego intensywności.


zostaw komentarz